Vyberte stránku

Kdo jsem

Milující táta a manžel, který, když domácnost večer utichne, bere do ruky štětec a vydává se do světa, kde je jen on, barvy a plátno. 
Jmenuji se Martin Odlas, narodil jsem se v roce 1989 a žiji v Kadani.
Rodina, sport a malování tvoří mou nejsvětější trojici. Lásku k malování v sobě mám už od doby, kdy jsem dokázal udržet pastelku v ruce. Školní sešity připomínaly spíše omalovánky, kde jediné bílé místo nezůstalo prázdné. Velikou zálibu jsem našel také v písmu, ať už v graffiti nebo kaligrafii. Od roku 2016 se věnuji především abstraktní malbě, která mě naprosto pohltila, a ke které mě přivedla má žena, za což jsem jí velice vděčný.
Má prvotní tvorba většinou neměla jasný koncept, neodrážela se v momentálních náladách a pocitech. Obrazy jsem bral spíše jen jako „pouhé“ interiérové doplňky. Jelikož už od té doby ale pár let uplynulo, je tomu dnes jinak. Stále toužím po tom, aby mé obrazy rozjasňovaly stěny Vašich domovů, zároveň však cítím potřebu, předat na plátno kousek mého světa. Věci, které jsou mi blízké – rodina, vzpomínky, touhy, láska i bolest, to vše už se dnes odráží ve vzniku nových pláten.
Malování miluji, avšak dělat radost ostatním lidem, to je ten pravý důvod, proč obrazy tvořím!

© 2020 by Martin Odlas. All Rights Reserved / Všechna práva vyhrazena